Match score not available

Työterveyshuollon erikoislääkäri, Digityöterveys

Remote:
Full Remote
Contract:
Experience:
None
Work from:

Offer summary

Qualifications:

Specialist in occupational health, Fluency in Finnish and English, Good IT skills, Understanding of new practices, Swedish language skills are a plus.

Key responsabilities:

  • Work as an occupational health physician
  • Develop innovative health care services
  • Collaborate with multidisciplinary teams
  • Serve diverse client base
  • Provide responsibility or development work
Terveystalo XLarge https://www.terveystalo.com/
10001 Employees
See more Terveystalo offers

Job description

Logo Jobgether

Your missions

Työterveyshuollon erikoislääkäri, toimintamme voimakkaasti kasvaessa haemme joukkoomme uusia työterveyshuollon erikoislääkäreitä. Tarjoamme sinulle aitiopaikan olla mukana kehittämässä uudenlaista terveydenhuoltoa hyödyntäen Terveystalon kehittyneitä sähköisiä työkaluja, kattavaa eri ammattiryhmien etävastaanottotoimintaa ja laajaa valtakunnallista toimipisteiden verkostoa.

Toimit työterveyslääkärinä Digityöterveyden työterveystiimissä. Digityöterveys tuottaa työterveyshuollon palveluita moniammatillisesti yhteistyössä Terveystalon toimipisteiden kanssa. Asiakaskuntamme koostuu monipuolisesti Terveystalon asiakkuuksista ja toiminta on voimakkaassa kasvussa. Työn sijainti voi olla Helsingissä Digiterveys Kampin tiloissa, Oulun yksikössämme tai muussa Terveystalon toimipisteessä. Pääosan työstä voi tehdä etätyönä.

Työterveyshuollon prosessimme pohjautuvat tutkittuun tietoon niiden vaikuttavuudesta. Olemme edelläkävijöitä digitaalisuuden ja sähköisten työkalujen hyödyntämisessä. Meillä pääset tekemään tulevaisuuden työterveyshuoltoa jo nyt. Tarjoamme sinulle mahdollisuuden luoda oman näköisesi uran ja työn, jossa pääset vaikuttamaan työsi sisältöön ja rakenteisiin, kouluttautumaan ja kehittymään. Vahvistamme ja tuemme osaamistasi esimerkiksi ala- tai altistekohtaisena osaajana, suurasiakaslääkärinä sekä hallinnollisesta työstä kiinnostuneelle tarjoamme vastuu- tai kehitystyötä. Meillä voit toimia myös kouluttajalääkärinä.

Mitä toivomme sinulta?

Olet koulutukseltasi työterveyshuollon erikoislääkäri. Omaat hyvät vuorovaikutustaidot ja suhtaudut uusiin toimintatapoihin ennakkoluulottomasti. Hyvät tietotekniset taidot on perusedellytys. Edellytämme sujuvaa suomen ja englannin kielen taitoa, ruotsin kielen osaaminen on eduksi.

Haluatko kuulla lisää?

Kysymyksiisi Digityöterveyden Toiminnasta Vastaavat

  • vastaava työterveyslääkäri Mikko Rautalahti, puh 0504557047 , mikko.rautalahti@terveystalo.com
  • johtava työterveyslääkäri Sami Riekki, puh 0406317125, sami.riekki@terveystalo.com

Kerromme mielellään lisää. Täytäthän sähköisen hakulomakkeen.

Tervetuloa työkaveriksemme Terveystaloon!

Required profile

Experience

Level of experience: None
Spoken language(s):
Check out the description to know which languages are mandatory.

Soft Skills

  • Technical Acumen
  • Social Skills
  • Open Mindset