Match score not available

Junior Project Manager

EXTRA PARENTAL LEAVE
Remote:
Full Remote
Contract:
Experience:
Junior (1-2 years)
Work from:

Offer summary

Qualifications:

Bachelor's degree, Project Manager certificate, English medium level.

Key responsabilities:

  • Implement project quality system
  • Monitor contract conditions compliance
  • Coordinate project budget adherence
  • Generate project deliverables templates
  • Manage project risks and stakeholders relationship
Ramboll Construction & Civil Engineering XLarge https://ramboll.com/
10001 Employees
See more Ramboll offers

Job description

Logo Jobgether

Your missions

Company Description

Ramboll South East Europe este parte a Grupului Ramboll, lider internațional în domeniul ingineriei, arhitecturii și consultanței, fondat în Danemarca în anul 1945. Ramboll combină expertiza multi-disciplinară globală cu experiența locală pentru a crea orașe și societăți sustenabile. Prezenți în România din 1992, bazându-ne pe o echipă de peste 100 de experți locali și pe bunele practici și inovarea continuă dezvoltate la nivelului grupului, asistăm cu succes clienții noștri publici și privați în definirea și implementarea strategiilor și soluțiilor care asigură sustenabilitatea de mediu, economică și socială. Suntem dedicați să atingem țintele proprii de performanță sustenabilă și demonstrăm prin acțiunile noastre mottoul nostru Idei briliante. Schimbări sustenabile

Job Description

Dacă vrei să găsești un mediu de lucru în care ideile tale să înflorească,  te invităm să te alături echipei noastre în calitate de Jr. Project Manager pentru un proiect în sectorul de apă (asistență tehnică pentru managementul și supervizarea lucrărilor). Proiectul constă în supervizarea lucrărilor de investiții pentru tratarea și distribuția apei care se vor implementa pentru județul Constanța în zonele urbane și rurale și care vor avea drept rezultat conectarea la aceste sisteme a tuturor cetățenilor din aceste zone și conformarea cu prevederile directivelor UE relevante.

Qualifications

Cerințe educaționale:

  • Diplomă de licență
  • Certificat pentru Manager de Proiect acreditate de Ministerul Muncii și de Ministerul Educației
  • Limba engleză - mediu
  • Nivel ridicat de competență în utilizarea calculatorului

Competențe necesare:

  • Constituie avantaj  experiența în proiecte implementate cu finanțare EU
  • Spirit de inițiativă, autonomie
  • Capacitatea de a lucra cu echipe multidisciplinare
  • Permisul de conducere este un plus

Additional Information

Responsabilități principale:

  • Cunoaște și aplică sistemul de calitate RAMBOLL (urmărește relația contractuală la nivelul colaboratorilor externi)
  • Cunoaște în detaliu și aplică prevederile Caietului de Sarcini și condițiile de contract, monitorizează activitatea prestată în cadrul contractului și urmărește realizarea și transmiterea livrabilelor.
  • Elaborează documentele de planificare a implementării contractelor (ex. grafic Gantt, emitere garanții/asigurări, organizare birou local);
  • Participă în centralizarea inputurilor de la colaboratorii interni/externi, ajută la elaborarea situațiilor de plată și urmărește aplicarea mecanismului financiar al contractului.
  • Generează template-uri pentru livrabilele proiectului;
  • Monitorizează activitățile contractelor și semnalează posibile riscuri care pot afecta implementarea proiectului. ex. relația cu stakeholderii.
  • Asigură completarea PI TOOL post-contractare și Dashboard
  • Participă la elaborarea bugetului proiectului și urmărește respectarea acestuia, pregătește contractele cu colaboratorii: asigurarea tuturor activităților și încadrarea în buget
  • Verifică și aprobă în Rydoo deconturile. Verifică și aprobă în VIM facturile emise de parteneri/colaboratori;
  • Colaborează cu Liderul de echipă în urmărirea îndeplinirii prevederilor contractelor

Required profile

Experience

Level of experience: Junior (1-2 years)
Industry :
Construction & Civil Engineering
Spoken language(s):
Check out the description to know which languages are mandatory.

Soft Skills

  • Verbal Communication Skills
  • Self-Motivation
  • Microsoft Office